Interiérové žalúzie

  • Horizontálne žalúzie sa stali neoddeliteľnou súčasťou interiéru, ich využitie je mnohostranné a ich farebná škála dovoľuje harmonicky zladiť farby v miestnosti. Horizontálne žalúzie dokážeme zladiť s akýmkoľvek typom a tvarom okna a takisto dokážeme farby žalúzií prispôsobiť zariadeniu interiéru. Horizontálne žalúzie umožňujú nielen efektívne tienenie slnečného svetla, ale tvoria aj dekoratívnu súčasť miestnosti. Hlavnou výhodou, ktorú poskytujú horizontálne žalúzie je, že je ich možné inštalovať nielen na nové okná, ale máme aj vkusné riešenia pre staršie okná.
  • Z hľadiska použitých materiálov vyrábame drevené horizontálne žalúzie a hliníkové horizontálne žalúzie. Použitie konkrétneho materiálu závisí od vkusu alebo od celkového ladenia interiéru. Správne vybraté a kvalitne spracované hliníkové aj drevené horizontálne žalúzie nepôsobia rušivo, naopak dopĺňajú vnútornú atmosféru interiéru.

Žalúzie pre plastové, hliníkové a drevené okná

  • Horizontálne žalúzie pre plastové, hliníkové a drevené okná patria medzi najpredávanejšie produkty. Horný profil žalúzie, kryty a okenný rám do seba zapadajú a vytvárajú tak dokonalý, estetický vzhľad. Priesvitné bočné vedenie je s neviditeľným uchytením, takže žalúzie nerušia celkový výhľad z okna.
  • Jednoduchá ovládacia retiazka umožňuje ako natáčanie lamiel žalúzií, tak aj vyťahovanie a spúšťanie. Žalúzie sú vhodné pre plastové, hliníkové aj drevené okná, pretože sa im dokážu prispôsobiť farbou, aj tvarom. (Nie je problém vyrobiť žalúziu na kruhové – oblúkové okno, okno so šikmými zrezanými hranami alebo iné atypické okno. Samozrejme, sa snažíme, aby aj atypické žalúzie poskytovali rovnakú funkčnosť ako žalúzie na hranaté okná.

Atypické interiérové žalúzie

  • Atypické žalúzie sú vhodné na dotváranie a zmodernizovanie dizajnu pri rekonštrukcii historických budov, zároveň poskytnú široký priestor pre navrhovanie a projektovanie tých najodvážnejších interiérov. Atypické medziokenné a interiérové žalúzie sa používajú na zatienenie atypických okien alebo na optické oddelenie výklenkov, zabudovaných skríň a podobne. Pokiaľ to neumožňuje priestor, atypické žalúzie je možné len natáčať, nie je možné ich vždy vyťahovať.

Medziokenné žalúzie

  • Klasické medziokenné žalúzie sa stali neoddeliteľnou súčasťou interiéru. Ich využitie je mnohostranné a ich farebná škála dovoľuje harmonicky zladiť farby v miestnosti s farebnými doplnkami a tak vytvoriť príjemnú atmosféru podľa vášho vkusu. Klasické medziokenné žalúzie a interiérové žalúzie predstavujú jednoduché a cenovo veľmi dostupné riešenie pre zatienenie interiéru.
  • Medziokenné žalúzie boli hodne používané v minulosti pre klasických drevených dvojitých oknách, ktoré sa dali rozšróbovať aj kvôli umývaniu. V tomto prípade plnili medziokenné žalúzie úlohu nielen tienenia svetla, ale odrážali aj teplo, ktoré sa nedostalo do miestnosti. Nakoľko sa v súčasnosti tento typ okien nevyrába, klasické medziokenné žalúzie strácajú zmysel. Vývoj však pokračuje a klasické medziokenné žalúzie boli nahradené medziokennými žalúziam do vákouvých dvojskiel. V tomto prípade sa medziokenné žalúzie vkladajú medzi sklá ešte počas výroby izolačného dvojskla. Takéto medziokenné zaluzie sa samozrejme nedajú ovládať klasickou šnúrkou ale môžu byť ovládané buď elektricky alebo magnetom. Medziokenne zaluzie ovládané magnetom je možné len naklápať. Ovládanie je jednoduché a veľmi trvácne. Samozrejme, že takéto medziokenné žaluzie si musíte objednať spolu s dodávkou okien, pretože pri neskoršej montáži by ste museli vymeniť všetky izolačné dvojsklá a nahradiť ich dvojsklami s medziokennými žalúziami.

  • Horizontálne hliníkové žalúzie

  • Hliník už tradične predstavuje doplnok interiéru a to nielen v podobe hliníkových žalúzií, ale aj nábytkových doplnkov a audio-videozariadení, ktoré majú kryty podobné hliníkovým alebo kovovým povrchom. Hliníkové žalúzie sú mimoriadne ľahké a odolné (po jemnom ohnutí sa vrátia do pôvodného stavu). Hliníkové žalúzie poskytujú širokú škálu odtieňov či už vo farbe kovu (strieborná, zlatá, eloxovaný hliník) alebo v odtieňoch RAL. Hliníkové žalúzie je možné inštalovať aj na atypické okná a na optické oddelenie priestorov. Inštalácia hliníkových žalúzií je veľmi jednoduchá a môže sa realizovať buď na stenu, rám okna, alebo priamo na okenné krídlo, kde sa žalúzie otvárajú spolu s oknom. Toto je hlavne prípad nových okien, kedy dodávateľ dodá okná a súčasne nainštaluje hliníkové žalúzie.
  • Horizontálne drevené žalúzie

  • Drevo sprevádza ľudstvo už tisícky rokov a drevený nábytok a doplnky má dodnes svoje opodstatnenie v interiéri. Je preto samozrejmé, že aj výrobcovia žalúzií sa snažia prispôsobiť tomuto trendu a ponúkajú klasické horizontálne drevené žalúzie. Drevené žalúzie sú vyrobené z rôznych druhov prírodného ekologického masívneho dreva (najčastejšie z lipy, abacci alebo bambusu). Podľa požiadaviek zákazníkov je možné použiť odtieň drevených žalúzií, ktorý sa najlepšie hodí k zariadeniu interiéru.
  • Klasické drevené žalúzie sú v súčasnosti nahrádzané aj bambusovými žalúziami, ktoré prinášajú čaro exotiky do zariadenia interiérov. Bambusové žalúzie sú vyrábané v širokej škále odtieňov a tvarov a splnia očakávania aj náročnejších zákazníkov. Odtieň drevených žalúzií je možné vyrobiť podľa odtieňu nábytku.
  • Klasické horizontálne drevené žalúzie majú zvyčajne šírku lamely 25mm a 50mm a môžu použiť rôzne mechanizmy ovládania podľa požiadaviek zákazníka. Drevené žalúzie sa ovládajú veľmi jednoducho, pričom ovládanie trvácne a nenápadné. Šnúry a rebríky použité pri výrobe drevených žalúzií môžu byť farebne ladené s tónmi lamiel. Interiérové drevené žalúzie majú perfektne prepracované detaily, takže oslovia aj najnáročnejšieho zákazníka.